• Súkromná poradňa psychológa
  • Mgr. Veronika Rosinová
Mgr. Veronika Rosinová | Psychológ Nové Zámky

Muži a ženy- žiť spolu je náročné

  • Pridané: 20.12.2018   |   Autor: Mgr. Veronika Rosinová   |   75 čítaní / zobrazení
 
Všetci muži vedia, že ženy sú veľmi náročné a komplikované a všetky ženy vedia, že muži ich nechápu a nepočúvajú. Je to skutočne tak?

V podstate majú muži aj ženy pravdu. Ženy a muži sú tak rozdielny, že je naozaj veľmi náročné nájsť cestu ako ich zharmonizovať. Nielenže sa líšime fyziologicky a fyzicky, líšime sa aj v oblasti myslenia, vnímania , emócií, chápania reality a mnohých iných vecí.

V mojej praxi sa vždy snažím klientom vysvetliť to, že ženské myslenie je v porovnaní s mužským komplikovanejšie. Muži myslia priamočiaro, pričom u žien to vyzerá ako na výjazde z diaľnice niekde v LA.  Výsledkom je, že žena na mužovu otázku „Volala ti moja mama?“ dokáže odpovedať polhodinovým monológom, v ktorom sa dozvedáme o celom pracovnom dni, všetkých kamarátkach, prípadných okoloidúcich, stave ich oblečenia a nevkusu a samozrejme o podrobne opísanom rozhovore so svokrou, ktorá ju na 89% percent nejakým spôsobom nahnevala. Potom aj jednoduchá odpoveď dokáže byť komplikovaná. A to nehovoriac o tom, keď sa k tomuto všetkému pridajú emócie.

Milí muži buďte teda tolerantní, my ženy to skutočne nemáme ľahké.

Muži to majú podstatne jednoduchšie. Na rovnakú otázku „Volala ti moja mama?“ odpovedajú prostým áno, čo samozrejme pre ženy nie je postačujúca odpoveď. Žena očakáva rozvité vety s mnohými detailmi. Ďalším dopytovaním a dotazovaním v snahe získať aspoň nejaké informácie, muži väčšinou odpovedajú, že oni si vlastne už ani nepamätajú, čo vlastne svokra chcela. Ženu v tom okamihu ide poraziť. Milé ženy buďte prosím tolerantné, veď tí naši muži za to vlastne ani nemôžu sú od prírody prostí, a že dôležitosť prikladajú úplne iným veciam ako ženy.

Niet divu, že muži a ženy to majú spolu veľmi náročné... o to viac sú však vzťahy zaujímavejšie a príťažlivejšie.