• Súkromná poradňa psychológa
  • Mgr. Veronika Rosinová
Mgr. Veronika Rosinová | Psychológ Nové Zámky

Irvin D. Yalom - Láska a jej kat

Láska a jej kat je dielo amerického psychiatra Irvina Yaloma, ktorý opisuje príbehy so svoje dlhoročnej praxe. Prináša náhľad do duševného sveta hlavných postáv. Načrtáva spôsoby práce s klientom prostredníctvom existencionálnej terapie.  V knihe láska a jej kat nájdete deväť príbehov ľudí, ktorí pracujú na sebe prostredníctvom terapie. Kniha si rýchlo získa pozornosť čitateľa. Príbehy sú o ľuďoch, ktorí nie sú na prvý pohľad ničím výnimoční. Ich životný príbeh však dáva možnosť vnímať rôzne emócie, problémy, ktorým čelia a životné zvraty. Autor opisuje okrem samotného procesu terapie svoje úspechy aj neúspechy, chyby aj víťazstvá. Opisuje dôležitosť sympatií v procese terapie. Svoje vlastné vyrovnávane sa a zápasenie s vlastnými pochybnosťami a predsudkami. Kniha dáva možnosť spoznať psychologický svet, zistiť, čo je terapia a poradenstvo.
 

 
Psychológ Yalom načrtáva možnosti i postupy pri terapii.


 

 Recenzie
Veronika:  Veľká spokojnosť.Veľmi empatický,profesionálny a odborný prístup.
Katka:  S pani psychologičkou som veľmi spokojná. Veľmi priateľská, úprimná, milá osobnosť. Profesionálny prístup je samozrejmosťou.
Peto :  Milý, láskavý a hlavne profesionálny prístup na tej najvyššej úrovni. Otvára oči ci myseľ v ťažkých životných situáciách a vie poradiť nie len odborne ale aj ľudsky. Ďakujem
 1 / 25