• Súkromná poradňa psychológa
  • Mgr. Veronika Rosinová
Mgr. Veronika Rosinová | Psychológ Nové Zámky

Irvin D. Yalom - Všetko trvá krátko

Kniha Všetko trvá krátko je ako mnoho autorových kníh zbierka niekoľkých príbehov zachytávajúci proces terapie. Tato publikácia je však zameraná na dve podľa autora najdôležitejšie výzvy  ľudskej existencie. A to ako žiť zmysluplný život a ako sa vyrovnať so smrťou, teda tým, že človek raz zomrie.
V knihe nájdete príbeh zdravotnej sestry, ktorej syn prepadol drogám a zločinu. Vzhľadom na jej situáciu je pre ňu náročné pomáhať chorým ľuďom a byť im oporu. Niekedy  by si to s nimi najradšej vymenila, aj napriek ich nepriaznivému zdravotnému stavu.
Ďalší príbeh opisuje situáciu podnikateľa, ktorého priateľ spáchal samovraždu. V ich vzájomnom vzťahu však ostali mnohé otázniky.
Dočítate sa aj o mladej psychologičke, mužovi, ktorý odmieta filozofiu a následne tak vyvolá u Irvina Yaloma krízu sebaistoty.


  


 Recenzie
Veronika:  Veľká spokojnosť.Veľmi empatický,profesionálny a odborný prístup.
Katka:  S pani psychologičkou som veľmi spokojná. Veľmi priateľská, úprimná, milá osobnosť. Profesionálny prístup je samozrejmosťou.
Peto :  Milý, láskavý a hlavne profesionálny prístup na tej najvyššej úrovni. Otvára oči ci myseľ v ťažkých životných situáciách a vie poradiť nie len odborne ale aj ľudsky. Ďakujem
 1 / 25